Zameranie školy

Od roku 1987 pracujeme v triedach rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov.

Od prvej polovice 80.rokov máme skúsenosti v  práci s počítačmi, v súčasnosti sa snažíme o zavedenie informačno komunikačných technológii do vyučovania všetkých predmetov.

Škola je  členom Národnej  siete škôl podporujúcich zdravie v Slovenskej republike.

10  rokov aktívne pracujeme v projekte „Zdravá škola.“

Máme vytvorené dobré podmienky pre tzv. otvorenú školu, kde tvoria rodičia a škola komunitu, ktorá sa podstatne častejšie stretáva a spolu rieši problémy. V tomto modeli neposkytuje škola žiakovi len vzdelanie, ale žiak tu môže tráviť aj časť svojho voľného času, má tu vytvorený priestor na zábavu, šport.

Na škole aktívne pracuje školský klub detí, pod vedením skúsených pedagógov.

Žiaci našej školy môžu pracovať v rôznych záujmových útvaroch.

Napríklad:. Letom svetom internetom, práca s počítačom začiatočníci i pokročilí, futbal pre malých aj veľkých, futbal pre dievčatá, volejbal, moderátor - redaktor, zelený chodníček, šikovné ruky, pohybové hry, enviko – zameraný na ekológiu .

Žiaci našej školy sa aktívne podieľajú pri organizovaní mnohých kultúrno-spoločenských akcií v meste.